Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Tarnobrzeskie Stowarzyszenie ESTEKA podsumowało rok
Echo Dnia, Publication date: 2015-10-05

ORYGINALNY TEKST

Klaudia Tajs

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie ESTEKA podsumowało miniony rok działalności. Był to czas, kiedy stowarzyszenie miało dużo pracy i pomysłów, z których korzystały niepełnosprawne dzieci, seniorzy i organizacje pozarządowe.
 

- W 2014 roku zrealizowaliśmy blisko 30 projektów skierowanych w przeważającej mierze do dzieci i młodzieży – podlicza Janusz Szwed, prezes stowarzyszenia. – Dzięki pozyskanemu wsparciu zorganizowaliśmy między innymi zajęcia pozalekcyjne, kolejną edycję rajdu konnego i zajęcia hipoterapeutyczne. Działania skierowane do niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, od paru lat stały się wiodącym działaniem stowarzyszenia.

- W zajęciach wzięło udział blisko 100 niepełnosprawnych. Rok 2014 to również realizacja dużego projektu skierowanego do organizacji pozarządowych miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego – przypomina Robert Kędziora, w-ce prezes, kierownik projektu Rozwiń skrzydła w NGO. – Dzięki otrzymanej, blisko półmilionowej dotacji z Ministerstwa Pracy, udało nam się zorganizować zajęcia szkoleniowe, doradcze dla ponad 50 organizacji pozarządowych i 100 członków organizacji. Dzięki doświadczeniu ESTEKA poszerza swoją działalność. Zdecydowano o utworzeniu oddziału Stowarzyszenia w Sandomierzu.
 
- ESTEKA już wcześniej podejmowała działania na terenie Sandomierza, stąd pomysł utworzenia tam oddziału, który będzie koordynować te działania, a także proponować nowe projektu-dodał Janusz Chabel, inicjator utworzenia oddziału w Sandomierzu.
 
Do najważniejszych przedsięwzięć, które będą realizowane w kolejnych latach ESTEKA zalicza kontynuowanie projektów skierowanych do niepełnosprawnych, seniorów, dzieci i młodzieży. Ważnym elementem w działalności ESTEKI będzie również rozwój wolontariatu. Więcej o działalności Stowarzyszenia ESTEKA można znaleźć na www.esteka.pl  
Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]